Безкоштовна доставка при замовленні від 5000 грн Детальніше...
0 грн

Як вибрати велосипедний шолом?

Як вибрати велосипедний шолом?

Під час катання на велосипеді необхідно використовувати відповідну екіпіровку, одним з основних елементів якої виступає шолом. Це важливий фактор безпеки, його головна мета - захист голови велосипедиста в разі падіння або ДТП. Від подібних неприємних ситуацій не застрахований ніхто, особливо під час руху дорогами загального користування разом з автомобілями. Тому подбати про безпеку - найважливіше завдання, перш ніж сісти за кермо. Обирати велошолом варто разом із велосипедом або навіть раніше - як правило, такі аксесуари продаються в спеціалізованих магазинах. У нас в асортименті великий вибір велосипедних шоломів, який підійде конкретно вам? Коротко розглянемо нижче.

РІЗНОВИДИ ШОЛОМІВ ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДИСТІВ
Залежно від стилю їзди виробники випускають кілька типів велосипедних шоломів:

  1. Крос-кантрі - найпоширеніший різновид аксесуарів, підійде також для пересування шосе і гірськими стежками, проте без надмірних екстремальних моментів. У нього невелика вага, є литий або знімний козирок для захисту від бруду, пилу, сонячних променів, опадів, зустрічних фар. У деяких моделях є захист для щелепи, який за необхідності можна зняти або надіти назад. Стандартні шоломи крос-кантрі складаються з посиленого каркаса, корпусу, козирка, внутрішнього матеріалу. Для вбирання поту призначені прокладки з поролону, які фіксуються на липучках. Розмір можна регулювати повзунками, спеціальним диском або ремінцем.
  2. Казанок - призначений для екстремального спорту, виконання трюків, стрибків тощо. Такий шолом забезпечує надійний захист скронь і потилиці, його роблять із надійних і міцних матеріалів, тому його вага більша, ніж у моделей крос-кантрі. Обличчя аксесуар не закриває, що забезпечує можливість вільно дихати, попити води, поговорити з кимось. Шоломи-казанки виробляють у стандартних розмірах, регулювання присутнє, але воно мінімальне - буквально міліметр або кілька. Тому обирати свій розмір треба особливо ретельно й уважно - значно змінити його не вийде.
  3. Full-face - зовні схожий на мотоциклетний шолом, повністю закриває голову, включно з потилицею, а також шию та обличчя. Відмінність від аксесуара мотоциклістів полягає тільки в трохи меншій вазі. Завдання такого шолома - максимальний захист під час швидкісних спусків, фрірайду, виконання трюків, тобто він розрахований на екстремальні умови використання. Модель забезпечує хорошу вентиляцію, проте регулювати об'єм у ній не можна. Тому під час купівлі обов'язкова примірка: шолом має міцно сидіти на голові, водночас не здавлюючи і не бовтаючись. В іншому разі він не зможе виконувати функції.
  4. Гоночні та шосейні моделі - створені для професійного велоспорту. Вони мають надзвичайно малу вагу та невеликий розмір - закривають верхню частину голови. Головна особливість - аеродинамічна форма для зниження опору повітря і можливості розвинути високу швидкість на перегонах. У такому шоломі обличчя у велосипедиста відкрите.

Тип шолома - це перше, на що треба звертати увагу під час купівлі, адже від цього залежить комфорт і безпека під час катання.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ВЕЛОСИПЕДНИЙ ШОЛОМ?
Конструкція всіх цих аксесуарів приблизно однакова незалежно від типу і включає:

  • Каркас - виконує безпосередньо захисну функцію, тобто знижує силу удару при падінні або зіткненні. Виробники випускають шоломи з корпусом із полістиролу, поліпропілену та інших спінених матеріалів - вони найкраще справляються з поставленим завданням.
  • Покриття - теж потрібне для захисту, воно забезпечує рівномірний розподіл навантаження по всій поверхні шолома, завдяки чому сила удару не припадає на одне конкретне місце, а ще сприяє ковзанню по дорожньому покриттю, зменшуючи удар. Крім того, покриття буває різних кольорів, зверху наносяться різні візерунки, малюнки та інші елементи дизайну.
  • Ремінці, компоненти регулювання - дають змогу змінювати розмір під свої параметри та надійно фіксувати шолом на голові, щоб він не сповзав під час руху.
  • Прокладки - виготовляються з м'якого матеріалу, забезпечують комфорт під час носіння, іноді з їхньою допомогою можна трохи регулювати розмір.
  • Отвори для вентиляції - потрібні для нормальної циркуляції повітря, щоб голова не потіла під час катання. Виробники випускають і спеціальні жіночі моделі, де є отвір для волосся.

Крім основних компонентів, можуть бути передбачені також козирок, світловідбивні елементи, москітна сітка тощо. Вони не впливають на функціональність, але підвищують комфорт використання шолома.

СКІЛЬКИ СЛУЖИТЬ ВЕЛОСИПЕДНИЙ ШОЛОМ?
Як і в будь-якого аксесуара, у велошолома є свій термін придатності. Виробники заявляють, що він служить 3-5 років, проте на практиці тривалість безпечного використання менша - 2-3 роки. Причина - знос матеріалу під впливом зовнішніх факторів. Спінені матеріали, полімери, що використовуються для виробництва велосипедних шоломів, чутливі до впливу ультрафіолету і перепадів температури. Тому за тривалого і частого катання шолом зношується швидше, відповідно, міняти його потрібно через пару-трійку років, навіть якщо ви ніде не падали.

Якщо неприємність трапилася, ви потрапили в ДТП, впали з велосипеда тощо, тобто шолом уже побував "у справі", міняти його потрібно відразу після події. Його каркас уже прийняв удар і зазнав деформації, навіть якщо зовні з ним усе гаразд. Уже немає гарантії, що наступного разу він зможе погасити силу удару, тому краще не ризикувати здоров'ям і життям.

ЯК ВИБРАТИ РОЗМІР ВЕЛОСИПЕДНОГО ШОЛОМА?
Для цього необхідно знати тільки один параметр - окружність голови. Візьміть сантиметрову стрічку, виміряйте окружність голови і зіставте отримані значення з розмірною сіткою в магазині, де збираєтеся купувати аксесуар.

Універсальна розбивка така:

  • 54-61 см - чоловічий шолом;
  • 50-57 см - жіночий;
  • 46-57 см - дитячий.

Однак усі люди різні, тому орієнтуватися на ці приблизні значення не варто.
Відповідність окружності голови буквеному розміру на шоломі наводимо в таблиці нижче.

Коло, см Розмір
48 4XS
50 3XS
52 2XS
54 XS
56 S
58 M
60 L
62 XL
64 2XL
66 3XL

Ці значення теж не варто вважати істиною, оскільки, по-перше, тут вказані тільки парні значення, по-друге, кожен бренд складає свої розмірні сітки, які можуть відрізнятися навіть у різних лінійок товарів.

Купувати шолом, орієнтуючись на універсальні таблиці, можна тільки для спокійного катання. Активні поїздки і велоспорт вимагають, щоб шолом щільно сидів на голові, тому без примірки не обійтися. Якщо ви збираєтеся замовляти в інтернет-магазині, обов'язково приміряйте аксесуар у пункті видачі. Краще поміняти його на екіпіровку за розміром, ніж відчувати дискомфорт або ризикувати власною безпекою.

Якщо ви шанувальник зимового велоспорту, враховуйте, що в холодний сезон під шолом ви надягнете шапку. Тому він має бути трохи більшим, ніж літній.

Купуючи шолом для дитини, ніколи не беріть аксесуар із зазором на зріст, інакше прямо зараз він буде бовтатися на голові і не зможе захистити від травм.

Носити велосипедний шолом теж потрібно правильно. Його надягають під прямим кутом, стежать, щоб нічого не заважало огляду. Якщо відчуваєте дискомфорт, відрегулюйте розмір ремінцями, коліщатком або іншим механізмом, передбаченим у моделі.

Залишилися питання про велосипедні шоломи, хочете знайти аксесуар для себе? Погортайте каталог або телефонуйте менеджерам нашого магазину. В асортименті - великий вибір захисних аксесуарів для дорослих і дітей. На них встановлені низькі ціни, є різні типи велозахисту.